بزرگترين زمين لرزه هاي جهان

زمين لرزه تانگشان در سال 1976 در چين كه به نظر مي رسد پرتلفات ترين  زمين لرزه در تاريخ بوده است كه باعث ويراني شهر تانگشان شد. كشته شدگان اين زمين لرزه را بالغ برهفتصد هزار نفر تخمين زده اند.

زمين لرزه زيان(xian) در سال 1556 در ناحيه اي با تراكم جمعيت بالا اتفاق افتاد و منجر به كشته شدن حدود پانصد و سي هزار نفر شد. بزرگي اين زمين لرزه در حدود 8 تخمين زده شده است. در اثر رخداد اين زمين لرزه، زمين لغرش هاي فراواني نيز اتفاق افتاد.

 

زمین لرزه ۱۹۶۰ شیلی با بزرگی ۹.۵ احتمالا بزرگترین زمین لرزه ای است که تا به حال ثبت شده در این زمین لرزه ۲۲۳۰ نفر کشته شدند.

 

زمین لرزه سال ۱۹۰۸ با بزرگي ۷.۵ در ایتالیا و در حوالی شهر مسینا (Mesina) كه منجر به كشته شدن هشتاد و سه هزار نفر گرديد.

 

زمين لرزه كانتو( Kanto) در سال ۱۹۲۳ در ژاپن  با بزرگي ۷.۹ كه منجر به كشته شدن نود و نه هزار نفر گرديد.

 

ادامه اين مطلب در يادداشت هاي بعدي خواهد آمد.

 

 

گسيختگي پايه هاي يك پل بزرگ در يكي از بزرگراه هاي اصلي شهر كوبه در اثر زمين لرزه ۱۹۹۵ كوبه(ژاپن)

106.jpg

 

تخريب خانه به دليل به كارگيري سقف هاي سنگين در زمين لرزه مياگيكن سال ۲۰۰۳(ژاپن)

p400-403.jpg

 

گسيختگي و لغزش زمين ناشي از زمين لرزه نيگاتا در سال ۲۰۰۴(ژاپن)

280.jpg

 

منتظر نظرات شما دوستان هستم.

/ 72 نظر / 73 بازدید
نمایش نظرات قبلی
طبرستان

سلام در مورد زمين لرزه شيلی با مقياس ۵/۹ ريشتر که بزرگترين زمين لرزه است زمانی که در آسيای ميانه بودم در يک کتاب خوانده بودم که تاشکند پايتخت ازبکستان در سال ۱۹۰۰ با زلزله ای به مقياس ۱۱ درجه ريشتر ويران شده بود و اين شهر بعد از ويرانی کامل آن بازسازی شده است.

سید مهدی موسوی

سلام عزیز ممنونم از لطفت وبلاگ بسیار مفید و خوبی بود جدا استفاده کردم...

سيد محسن

به نام حضرت دوست . . سلام استاد . ممنون كه مطلعم كرديد از خدا ميخواهم كه تمام بلاياي زميني را از بلاد مسلمين دور گرداند . اين مناظر كه شما قرار داديد به گمانم گوشه بسيارز بسيار كوچكي هست از آن هنگام كه زلزله بزرگ رخ ميدهد و صور اسرافيل دميده ميشود . . خدايا پناه بر تو . . برايتان آروزي تعالي و رشد روز افزون دانش و علمتان را از درگاه ايزد منان مسئلت دارم . . در پناه حضرت دوست

درمان با عرفان

سلام عکس های خیلی خیلی جالبی بو ممنون به روزم! صالحین چه کسانی هستند؟ منتظرم...

ايدا (کهکشان دل)

سلام وب خوب و متفاوتی دارين چيزهای نو ياد گرفتم به من هم يه سری بزنيد

کاميار

سلام ای آتشفشان! ای زلزله! ای زمين لرزه! ای پس لرزه منم اولين بارمه خو لينک بازی؟

سعيد

سلام! از اين كه بازم به وبلاگ من اومديد متشكرم. من شما را با نام پيش بيني زلزله لينك كردم. اگر مي خواهيد با نام ديگر شما را لينك كنم به من بگيد. در ضمن من با ذكر نام منبع مطلب مي گذام و از شما به دليل اين كه با راه اندازي اين وبلاگ علم من ره بالا برديد متشكرم.

وحيد

ســــــــــــــــــــــلام نبين كي ميگه, ببين چي ميگه. بازم جالب بود. از اين که چند وقته کامنت نمی گذارم شرمنده عزيز بازم بهت سر می زنم

سعيد

سلام! اين نظر من در مورد ارسال بعدی شما است. ((انرژی زمين لرزه))) من در آنجا نتوانستم نظر دهم. اما از همين جا اعلام می کنم که خيلی خوب بود.