زمین لرزه بندر جاسک

زمین لرزه بندرجاسک با بزرگی 2/6 در ساعت 06:38 بامداد روز 21/02/92 به وقوع پیوست و منجر به خرابی برخی از روستاهای منطقه شد.

در مورد سابقه زمین لرزه های دستگاهی در منطقه مورد نظر می توان به رخداد زمین لرزه ای با بزرگی 6 در سال 1983 تقریبا در فاصله حدود 40 کیلومتری از کانون این زمین لرزه اشاره کرد.

با توجه به روند پس لرزه های موجود بعد از حدود 5/2 ساعت بعد از رخداد زمین لرزه می توان احتمال پس لرزه هایی با بزرگی 5 و بیشتر را در 48 ساعت آینده برای این منطقه را اعلام نمود.

با توجه به رخداد زمین لرزه در استان هرمزگان قابل ذکر است که این استان به دلیل تاثیر پذیری از فرورانش پوسته اقیانوسی به زیر پوسته قاره ای از طرف جنوب و تاثیر پذیری از بخش انتهایی زاگرس در غرب و فعالیت پوسته ایران مرکزی از شمال شرایط کاملا پیچیده ای از لحاظ لرزه زمین ساختی دارد که مطالعه و بررسی های لرزه خیزی در منطقه را تحت تاثیر قرار می دهد به طوریکه رخداد یک زمین لرزه متوسط و بزرگ گاها بدون پیش لرزه و پس لرزه و گاها همراه با تعداد زیادی پیش لرزه و پس لرزه خواهد بود.

قبل از رخداد زمین لرزه اخیر  3 پیش لرزه به ترتیب با بزرگی 5، 4 و 3/3 در تاریخ 19 و 20 اردیبهشت گزارش شد.

گزارش تکمیلی این زمین لرزه متعاقبا ارائه خواهد شد.

/ 3 نظر / 21 بازدید
محبوبه

سلام ما عادت کرده ایم که زلزله بیاید و برود و بعد شروع کنیم به بازسازی از روند بازسازی ارگ قدیم بم عکس هایی تهیه کرده ام خوشحال می شوم نظرتون رو بدونم

روزبه قمصری

سلام وب مفید و علمی دارید موفق باشید من هم اخبار زلزله رو کار می کنم منتظر حضورتون هستم