نظرتون در مورد پيش بينی زمين لرزه چيه؟

بعد از اینکه یادداشت قبلی رو نوشتم نظرات جالبی برام فرستادید که واقعا از خیلی ازاونها استفاده کردم. خیلی برام جالب بود با اینکه رشته اکثر دوستان با رشته تحصیلی من یکی نبود ولی نظرات جالب و حتی کارشاسانه ارائه می دادن. به ذهنم رسید  این یادداشتمو با یک نظر سنجی و یک سوال ارائه بدم.

سوال اینه:

نظرتون در مورد پیش بینی زمین لرزه چیه؟

به امید موفقیت تمامی دوستان. نظرات شما خيلي به من كمك خواهد كرد.

منتظر نظرات جالب شما هستم.

یک عکس خفن از زمین لرزه ‍‍‍Chi-Chi در تايوان براتون گذاشتم. اين زمين لرزه در  بیستم سپتامبر سال ۱۹۹۹ با بزرگی  گشتاوری ۷.۵ رخ داد.

                     067.jpg

/ 55 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سعيد عارفی پور

من کاملا با نظر شما در اين رابطه موافقم و معتقدم شناخت راه برخورد با زمين لرزه و رويارويی با آن بهترين راه پيشگيری از خسارات جبران ناپذير آن استُ اما به علت اينکه تعداد زمين لرزه هايی که در کشورمان اتفاق می افتد نسبت به کشورهای زمين لرزه ای جهان مانند کشورهای حاشيه اقيانوس آرام کمتر است لذا جا افتادن اين مطلب برای عوام با توجه به اينکه اين مطلب کمتر برايشان قابل لمس است مشکل به نظر می رسد. همچنين معتقدم همين امر زمين لرزه را وحشتناک کرده است زيرا بروز زمين لرزه در بيابان هيچ وحشتی ندارد که هيچ بلکه از نظر تحقيقاتی بسيار تاثير گذار و مورد توجه است. کارت حرف نداره موفق باشيد.

مهدی

سلام ممنون بهم سر زدی بازم از اينکارا بکن اگه مايل به تبادل لينک باشی خبرم کن

داريوش

ممنون علی جان. لطف داری شما ميام و از مطالبت استفاده می کنم یا حق

دختر مرده

سلام. ممنون که به بلاگ من اومدين و کامنت گذاشتين..

دختر مرده

راستی در مورد وبلاگتون ابتکار جالبی به خرج دادين..موفق باشين

پايلوت

سلام علی آقا ممنون از لطفتون نبست به نوشته های حقير. موضوع سوالتون خيلی جالبه. البته شايد به گفته خودتون برای ما که اين مسئله رو بلا می دمنيم جالب باشه. شايد با حل شدن اين مسئله در کشورهايی مثل ژاپن خيلی ملموس نباشه که زلزله رو پيش بينی کننو چون دارن باهاش زندگی می کنند. به هر حال به نظر من دونستن هر چيزی که فهم و دانش آدمی رو افزايش بده قابل تقديره. حتما ادامه بدين.

داريوش

پیش بینیه زمین لرزه اگه از صورت تئوری بصورت عملی در بیاد. تحولی عظیم در نجات جان هزاران انسان بوجود میاره. من که آرزو میکنم بزودی انسان به چنین علمی برسه.

نيلوفر

سلام ... خيلی خوبه که هنوز آدمائی پيدا می شن که فقط به خودشون فکر نکنن .... مر۳۰

سینا

سلام.شما نوشتین نظرتون در مورد پيش بينی زمين لرزه چيه؟ من هم میگم.من دارم روی یک پروزه کار می کنم که میتونه زمین لرزه رو 5 تا 15 دقیقه قبل پیشبینی کنه.نمی خوام اطلاعاتی در باره اش بدم چون به فکر خوارزمی و اول شدن تو دنیا هستم [نیشخند]