نجات مردم ايران از خسارات جاني ناشي از زلزله در حال حاضر

دوستان عزیز سلام از اینکه با یادداشت هاتون به من انرژی بیشتری برای ادامه کار می دید خیلی ممنونم.در یادداشت های قبلی یک سری بحث در مورد پیش بینی زمین لرزه ارائه دادم و همچنین از دوستان در مورد پیش بینی زمین لرزه نظر خواهی کردم.از طرف برخی دوستان عزیز چندین سوال مطرح شدمثل:

- اطلاعاتی که در مورد آتشفشان دماوند می خواستند(که قول می دم چون یک ماموریت تحقیقاتی برای این منظور داشته ام نتایج کارم رو خیلی زود براتون بنویسم)

- برخی دوستان در مورد پیش بینی زمین لرزه و روانگرایی پس از رخداد زمین لرزه سوالاتی داشتند

که به تمام این موارد سر فرصت پاسخ خواهم داد.

ولی در این یادداشت بهتر دیدم این نکته رو یادآور کنم که متاسفانه به دلیل اینکه نظارت در ساختمان سازی هنوز به صورت فرهنگ در میان مردم و مسوولان جا نیفتاده بهترین راه فعلی برای نجات مردم ایران در حال حاضر پیش بینی زمین لرزه است. البته به شرطي كه فرهنگ ساختمان سازي نيز كم كم بين مردم جا بيفته تا حتي خسارات مالي كمتر ببينند( مقاوم سازي بايد اصل قرار بگيرد). البته  ذکر این نکته هم لازمه که در کشوری مثل ژاپن که فرهنگ ساخت و ساز کم کم (طی چندین سال اخیر- بخصوص از سال ۲۰۰۰ به بعد)جا افتاده مردم خیالشون راحته که با رخداد زلزله چیز زیادی از دست نمی دن و ژاپنی ها بیشتر برای موارد اضطراری مثل قطع - برقُ‌-گاز - آب و از کار انداختن نیروگاه ها و صنایع مهم روی پیش بینی زمین لرزه کار می کنن.

بازم دوست دارم نظرتون رو در مورد نوشته هام بدونم.

دو عکس زیر از زمین لرزه هوکایدو (ژاپن)در ۲۸ دسامبر ۱۹۹۴با بزرگی گشتاوری ۷.۷ گرفته شده است.

                                   107.jpg

                          104.jpg 

/ 62 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهديه

سلام من همون خانه ی رويايی هستم هنوز وقت نکردم متن رو بخونم ولی نظر رو دادم عاليه

ليلا

ما منتظر آپ جديد شما هستيما!

دختر مرده

سلااام. جالب بود به خصوص واسه من که خیلی دوست دارم بیشتر از زلزله بدونم. مرسی...ولی عکس ها رو که ديدم يه خورده ترس برم داشت...

هدايت

آخرين آپ تا قبل کنکور ... آخرين عکسهای طراحی شده به دست داش صادق ... بيصبرانه منتظرتم رفيق

احمد

سلام جناب آقاي ساكت عزيز وبلاگ جالبي داريد ميشه گفت در نوع خودش منحصر بفرده اگر ممكنه مطالبي هم در مورد تحليل خطر زلزله در وبلاگتون بگذاريد ممنون

حسن شیرعلی

سلام اطلاعات جالبی بود استفاده کردم و مفید و این عکسا واقعا تاثیر زلزله است؟ عجب وحشتناکه.

وحيد

ســـــــــلام علی جان خوبی عزيز. چک آف کن لطفا منتظرما